Magyar idő szerint 2018. március 5-én, hajnali 2 órától rendezik meg a 90. Oscar gálát. Az Amerikai Film Akadémia idén rekord mennyiségű filmet juttatott a legjobb film kategóriába.

A Saul fia és a Mindenki c. rövidfilm után mi is újfent drukkolhatunk, ezúttal Enyedi Ildikó Testről és Lélekről nagysikerű alkotásának a legjobb külföldi film kategóriában! Azonban nem ők az egyetlenek, akikre büszkék lehetünk. Az eddigi magyar Oscar tulajdonosokról itt olvashattok.

 

 

 

 

Nézzük a jelölteket:

Legjobb film:

Szólíts a neveden
A legsötétebb óra
DunkirkTűnj el!
Lady Bird
Fantomszál
A Pentagon titkai
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb rendező:

Christopher Nolan – Dunkirk
Jordan Peele – Tűnj el!
Greta Gerwig – Lady Bird
Paul Thomas Anderson – Fantomszál
Guillermo del Toro – A víz érintése

Legjobb férfi főszereplő:

Timothée Chalamet – Szólíts a neveden
Daniel Day-Lewis – Fantomszál
Daniel Kaluuya – Tűnj el!
Gary Oldman – A legsötétebb óra
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq

Legjobb női főszereplő:

Sally Hawkins – A víz érintése
Frances McDormand – Három óriásplakát Ebbing határában
Margot Robbie – Én, Tonya
Saoirse Ronan – Lady Bird
Meryl Streep – A Pentagon titkai

Legjobb férfi mellékszereplő:

Willem Dafoe – Floridai álom
Woody Harrelson – Három óriásplakát Ebbing határában
Richard Jenkins – A víz érintése
Christopher Plummer – A világ összes pénze
Sam Rockwell – Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb női mellékszereplő:

Mary J. Blige – Mudbound
Allison Janney – Én, Tonya
Leslie Manville – Fantomszál
Laurie Metcalf – Lady Bird
Octavia Spencer – A víz érintése

Legjobb eredeti forgatókönyv:

Rögtönzött szerelem
Tűnj el!
Lady Bird
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb adaptált forgatókönyv:

Szólíts a neveden
The Disaster Artist
Logan: Farkas
Elit játszma
Mudbound

Legjobb idegen nyelvű film:

A Fantastic Woman (Chile)
Testről és lélekről (Magyarország)
The Insult (Libanon)
Szeretet nélkül (Oroszország)
Négyzet (Svédország)

Legjobb animációs film:

Bébi úr
The Breadwinner
Coco
Ferdinánd
Loving Vincent

Legjobb látvány és díszlet:

A Szépség és a Szörnyeteg
Dunkirk
A legsötétebb óra
Szárnyas fejvadász 2049
A víz érintése

Legjobb operatőr:

Szárnyas fejvadász 2049
A legsötétebb óra
Dunkirk
Mudbound
A víz érintése

Legjobb jelmez:

A víz érintése
A Szépség és a Szörnyeteg
Viktória királynő és Abdul
Fantomszál
A legsötétebb óra

Legjobb vágás:

Nyomd, bébi, nyomd
Dunkirk
Én, Tonya
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb smink:

A legsötétebb óra
Viktória királynő és Abdul
Az igazi csoda

Legjobb zene:

Dunkirk​​​​​​
Fantomszál
Star Wars: Az utolsó Jedik
A víz érintése
Három óriásplakát Ebbing határában

Legjobb betétdal:

Remember Me (Coco)
Mystery of Love (Szólíts a neveden)
This Is Me (A legnagyobb showman)
Mighty River (from Mudbound)
Stand Up For Something (Marshall)

Legjobb hangkeverés:

Nyomd, bébi, nyomd
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A víz érintése
Star Wars: Az utolsó Jedik

Legjobb hangvágás:

Nyomd, bébi, nyomd
Szárnyas fejvadász 2049
Dunkirk
A víz érintése
Star Wars: Az utolsó Jedik

Legjobb vizuális effektek:

Szárnyas fejvadász 2049
Star Wars: Az utolsó Jedik
A majmok bolygója: Háború
A galaxis őrzői vol. 2.

Legjobb dokumentumfilm:

Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

Legjobb rövid dokumentumfilm:

Edith & Eddie
Heaven is a Traffic Jam
Heroin(e)
Knifeskills
Traffic Stop

Legjobb animációs rövidfilm:

Dear Basketball
Lou
Garden Party
Negative Space
Revolting Rhymes

Legjobb rövidfilm:

Dekalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
All of Us

 

2 HOZZÁSZÓLÁS